ОНП “Аналітика соціальних даних”

Науково-дослідна практика

Однією із важливих компонент для розвитку студента як майбутнього професіонала  є практичне освоєння знань, отриманих під час університетського навчання. Тому вибір місця проходження практики є дуже потужним інструментом для вдосконалення майстерності особистості як фахівця.

Кафедра соціології факультету соціології і права дбає про забезпечення своїм студентам широкого вибору організацій для проходження практики. Кафедра організовує практику і власними ресурсами, які є плацдармом для отримання необхідних навичок та зарахування практики.

Серед власних підрозділів КПІ ім. Ігоря Сікорського:

Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку (WDC-Ukraine)

Працює в Україні з 2006 року, входить до складу Світової системи даних (World Data System) Міжнародної наукової ради (International Science Council) та об’єднує фахівців різних сфер компетентностей для організації та проведення міждисциплінарних досліджень, просвітницької діяльності, спрямованих на подолання глобальних проблем людства; розвитку єдиного інформаційного простору з метою ефективного управління даними, важливими для задач науки, освіти, техніки та прийняття рішень.

Центр працює на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Для підтримки в Україні ініціатив Міжнародної наукової ради з проведення прикладних та фундаментальних досліджень Центр також має статус громадської організації (NGO).

WDC-Ukraine у своєму складі містить низку наукових підрозділів:

  • Інформаційно-аналітичний ситуаційний центр;
  • Центр суперкомп’ютерних обчислень;
  • Лабораторія комп’ютерного моделювання та інтелектуального аналізу даних;
  • Лабораторія географічних інформаційних систем;
  • Лабораторія аналізу великих даних в кіберфізичних системах;
  • Лабораторія економетрики та прогнозування;
  • Лабораторія моніторингу екологічної сталості;
  • Лабораторія світової економіки, регіональних досліджень та мікроекономіки.

Передусім роботу Центру сфокусовано на забезпеченні повного циклу обробки даних (збір, контроль якості, зберігання, аналіз та інтерпретація) та наданні доступу до них науковому співтовариству через глобальні інформаційні ресурси. Для чого створена та підтримується відповідна інфраструктура апаратних і програмних засобів, що включає мережі передачі даних URAN, GEANT2; середовище розподілених обчислень NGI, у т.ч. власний обчислювальний кластер WDC-Ukraine 7TFps; системи зберігання даних, сервери обробки і аналізу даних. Для зберігання даних використовуються реляційні (Oracle, PostgreSQL), графові (OrientDB), NoSQL документо-орієнтовані (MongoDB, Berkeley DB), Bigtable-подібні (Apache Cassandra) та інші СУБД. При проведенні аналізу даних застосовуються як широко відомі методи Data Mining, Text Mining, Machine Learning, так і їх модифікації, розроблені фахівцями Центру. Обробка та аналіз даних великих обсягів (Big Data) здійснюються з використанням технологій і засобів середовища Hadoop, мов R, JS, Java, Python. Окремі набори даних розміщено у відкритому доступі на ресурсах WDC-Ukraine.

Одним із основних напрямків роботи WDC-Ukraine є розробка моделей, методів та інструментів для оцінки стану і моделювання поведінки складних систем різної природи з метою оптимізації їх функціонування, забезпечення процесу прийняття рішень і т.і.

Навчально-науковий центр прикладної соціології «Соціоплюс»

  • студент може спробувати себе у ролі співробітника Відділу обробки та вводу даних, використовуючи українські технології  введення даних навчитися як технічним, так і організаційним аспектам даного етапу дослідження;
  • пропонується і можливість розвитку організаційних навичок, вміння працювати як з замовником проєкту, так і його виконавцями, відстежувати процес проведення соціологічного дослідження від початку і до самого кінця;
  • студент може досліджувати конфлікти та знаходити шляхи їх подолання за допомогою медитативних методів;
  • варто відзначити, що студент може отримати досвід як щодо кількісних, так і щодо якісних досліджень, вміння обробляти отриману інформацію.

Окрім власних ресурсів, кафедра соціології факультету соціології і права має тісні зв’язки для проходження практики в інших установах та організаціях.

  • Інститут демографії та соціологічних досліджень НАН України;
  • Центр прикладних економічних досліджень «СМАРТ»;
  • Центр соціальних та політичних досліджень «Социс»;
  • Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка.

Методичні рекомендації та робочі програми (Силабуси):

Методичні    рекомендації     виконання    робочої    програми    практики   студентами за дистанційною формою [Текст] / Уклад.: О.Ю. Баханов, А.В. Багінський. – К.: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024. – 19 с.
Завантажити

Робоча програма (Силабус) проведення практики здобувачів вищої освіти ІІ магістерського курсу зі спеціальності 054 Соціологія ОНП “Аналітика соціальних даних” в ГО «Світовий центр даних «Геоінформатика та сталий розвиток», 2024.
Завантажити

Договори на практику

Договір на проходження практики в ГО «Світовий центр даних «Геоінформатика та сталий розвиток» №09/24 від 26.08.2024
Завантажити

Терміни практики

Тривалість: 8 тижнів (4 семестр)

Відповідальний за практику студентів
Викладач кафедри соціології Баханов Олексій Юрійович

Email: bakhanov@ukr.net