Професор Родді Бретт з Університету Сейнт Ендрюс (Шотландія, Велика Британія) розпочав сьогодні тижневу сесію лекцій та семінарів з досліджень миру та конфліктів для магістрантів соціології КПІ імені Ігоря Сікорського, які спеціалізуються на врегулюванні конфліктів та медіації. Обговрювали конфлікти та примирення на прикладі Гватемали та Сальвадору з використанням концептуального апарату Йохана Гальтунга, Гіл’єрмо О‘Доннела, Ларрі Даймонда, Хуана Лінца та Роджера Макгінті, а також власного досвіду Родді, який тривалий час працював у Гватемалі та Колумбії.
Завантажити презентацію (День 1)
Завантажити презентацію (День 2)
Завантажити презентацію (День 3)
Професор Родді Брет продовжує свою лекційну сесію про чинники конфліктів та способів досягнення миру, використовуючи концепції соціологів Майкла Манна та Зігмунта Баумана для пояснення геноцидів.
Roddy’s recommendation: great resource – Oxford transitional justice project podcast. He recommended to look at LSE Professor James Hughes podcasts.
Родді Брет: розбудова миру / примирення – це не лише справа відновлення інституцій та розбудови держави, це також зміна уявлень про Іншого, уявлень, які базувалися на дегуманізації Іншого.
Треба подолати уявлення, що reconciliation is a treason. Завершення першої лекційної іноземної сесії магістерської програми “Врегулювання конфліктів та медіація”. Професор Університету Сейнт-Ендрюз (Шотландія) Родді Бретт присвятив четверту лекцію сесії темі колективної жертовності та впливу даного явища на процес миротворення. На семінарському занятті професор Бретт та студенти обговорювали можливості зміни сприйняття учасників конфлікту як передумови його вирішення. Вже традиційно, відбулось порівняння зарубіжного та українського досвіду, запропоновано конструктивні шляхи будівництва миру.